“Müslüman Mirasının Bilim, Tıp ve Yönetici Kadınları” Konulu Eğitim Programı

İnsan Gelişimi ve Toplumsal Eğitim Vakfı (İGETEV) ve Foundation for Science Technology and Civilisation (FSTC) arasındaki işbirliği sözleşmesi kapsamında başlatılan proje çalışmasının eğitici eğitimleri çalıştayı 30 Eylül 2013 ve 6 Ekim 2013 tarihlerinde Vakıf merkezinde düzenlenmiştir.

Foundation For Science Teknology and Civilisation (FSTC) ile  İnsan Gelişimi ve Toplumsal Eğitim Vakfı (İGETEV) arasındaki işbirliği anlaşması çerçevesinde ”Müslüman Mirasının Bilim, Tıp ve Yönetici Kadınları” konulu eğitim programı için eğitici eğitimi kursuna katılacak uygun nitelikteki eğitici adayları ile ilk toplantı 12 Eylül 2013 tarihinde  Vakıf merkezinde yapıldı. Bu toplantıda adaylardan bir gruba eğitim programının amacı, hedefleri ve uygulama adımları hakkında bilgi verildi.

Programa katılacak  on dokuz  eğitici adayının tümünün yer aldığı ikinci toplantı, 23 Eylül 2013 tarihinde yine İnsan Gelişimi ve Toplumsal Eğitim Vakfı (İGETEV)   merkezinde gerçekleştirildi. Programın ikinci gününde, katılanlardan yedi eğitici adayı, İslam bilim, tıp ve yönetim mirasına değerli katkılar yapan öncü kadınlar hakkında sunumlar yaptılar.   Eğitici adayları ile yapılacak eğitim hakkındaki bilgiler paylaşıldı.

30 Eylül 2013 ve 6 Ekim 2013 tarihlerinde  iki gün süren  eğitici eğitimi, (FSTC)  Başkanı Prof. Dr. Salim Al Hassani tarafından verildi.

Kurs sonunda, on dokuz kursiyere  İnsan Gelişimi ve Toplumsal Eğitim Vakfı (İGETEV) Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Foundation For Science Teknology And Civilisation (FSTC) Başkanı Prof. Dr. Salim Al Hassani  tarafından katılım sertifikaları verildi.

Untitled-1

Untitled-2