“İz Bırakan Müslüman Kadınlar” Konferansı Gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi İyilik Atölyesi, İGETEV Genel Sekteri Necla Koytak’ın  konuşmacı olarak katıldığı Dünyada “İz Bırakan Müslüman Kadınlar” başlıklı bir konferans gerçekleştirdi. Tarihte başarılara imza atmış Müslüman kadınların ele alındığı programda Koytak, çağdaş Medeniyetinin inşasında Müslüman kadınların çok etkili olduğunu söyledi.
Dünyada İz Bırakan Müslüman Kadınlar başlıklı bir konferans Üsküdar Üniversitesi Emir Nebi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
İyilik Atölyesi öğrencilerinin ve Türkiye Gençlerarası İletişim Platformunun birlikte düzenlediği konferansa konuşmacı olarak yazar Necla Koytak konuşmacı olarak katıldı.
Öğrenci ve akademisyenlerin ilgi gösterdiği konferansta Koytak tarihteki Müslüman kadınlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Müslüman mirası içerisinde bilim, kültür, sanat, tıp ve yönetim gibi birçok alanda zirveye çıkan Müslüman kadınlara dikkat çeken Koytak, bugünün Çağdaş medeniyetinin inşasında Müslüman kadınların etkisinin yadsınamaz olduğunu söyledi.
Avrupanın bunu görmezden geldiğinin altını çizen Koytak, tarihteki başarılı Müslüman kadınlara örnekler verdi.
Koytak şunları söyledi:
El Şifa, Hz. Ömer tarafından sağlık ve güvenlik memuru olarak atandı. Fatıma El Fıhri Dünyanın ilk üniversitesini kurarak, bu üniversiteden çok sayıda bilim adamının yetişmesine olanak sağladı. Raziye Sultan, hükümdarlığında para birimini standart hale getirildi. Yine Raziye Sultan, Delhi sınırlarını genişletti.